Slayt1
Slayt1
Slayt2
Slayt2
Slayt3
Slayt3
Slayt4
Slayt4
oda termostatı
oda termostatı
previous arrow
next arrow

Güneş Enerjisi

Güneş Enerjisi

Güneş enerjisi yenilenebilir ve temiz bir enerji kaynağıdır. Güneş enerjisinden elektrik üretimi, güneş panelleri vasıtasıyla yapılır ve elektrik tüketiminin olduğu her yerde istifade edilebilir.

Güneş son derece güçlü bir enerji kaynağıdır ve güneş ışığı en büyük enerji kaynağıdır. Dünya’nın atmosferine ve gelen güneş ışığının yüzde 54’ünü emen veya dağıtan bulutlara bağlıdır . Yere ulaşan güneş ışığı yaklaşık yüzde 50 görünür ışık, yüzde 45 kızılötesi ışınım ve daha az miktarda ultraviyole ve diğer elektromanyetik radyasyon formlarından oluşur .

Güneş pili olarak da adlandırılan fotovoltaik (PV) güneş ışığını doğrudan elektriğe dönüştüren elektronik cihazlardır. Modern güneş pili, çoğu insanın tanıyacağı bir görüntü olabilir – evler ve hesap makinelerinde kurulu panellerde. 1954 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Bell Telephone Laboratories’de icat edildi.

Enerji Tasarrufu İçin Güneş Sistemi Harika Bir Seçenek…

Bütçenizi güneş enerjisi ile artırın…

Güneş enerjisi depolama çözümü eklemek, güneşinizin değerini yakalamak için başka bir yoldur ve böylece evinizde depoladığınız enerjiyi gece kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Güneş enerjisi depolama sistemi, gün boyunca güneş sisteminiz tarafından üretilen fazla enerjiyi otomatik olarak şebekeye geri vermek üzere depolar. Bu yüzden en yüksek enerji dönemlerinde (yani erken akşam), depolanan enerjinizi kullanarak şebekeden güç almayı engelleyebilirsiniz.

Güneş Enerjisi Faydaları

Güneşte çok fazla D vitamini var; bu evinize güç sağlayabilir. Doğru bilgi ve güneş sistemi ile, ev aletlerini nasıl ve ne zaman kullanacağınızı değiştirebilir ve böylece kendinize daha iyi bir mali kontrol sağlayabilirsiniz. Güneş enerjisi kullanmıyorsanız, bir uzmanla konuşup, güneş enerjisinin bütçenize nasıl yardımcı olabileceğinin bilgisini alabilirsiniz.

Güneş enerjisi , Güneş’ten gelen radyasyon üretebilir ısı oluşturur. Dünya üzerindeki toplam güneş enerjisi miktarı, dünyanın mevcut ve beklenen enerji gereksinimlerini fazlasıyla aşmaktadır. Uygun şekilde kullanıldığında, bu yüksek oranda yayılan kaynak, gelecekteki tüm enerji gereksinimlerini karşılayacak potansiyele sahiptir. 21. yüzyılda, güneş enerjisi, tükenmez kaynağı yenilenebilir bir enerji kaynağı olarak, sonlu fosil yakıtlar kömürü , petrolü ve doğal gazıyla tam tersi olarak, giderek daha cazip hale gelmesi beklenmektedir .

Isıtma-Güneş Enerjisi

Güneş enerjisi genellikle depolama bazında çalışır. Burada ısı emici panellerin altına yerleştirilen su serpantinleri güneşin radyan ısısını toplar. Bu su daha sonra ısıtma hatlarında kullanılmak üzere bir tankta depolanabilir sıcak su sağlar.

Güneş Enerjisi Kullanımı

Güneş enerjisi potansiyeli çok büyüktür, çünkü dünyadaki günlük elektrik üretim kapasitesinin yaklaşık 200.000 katı, Dünya tarafından her gün güneş enerjisi şeklinde alınmaktadır.

Tek bir sonuç gösteriliyor

WhatsApp chat başlat
1
İzmir Teknik, Whatsapp'da!
izmir teknik
Merhaba, Whatsapp sohbeti başlatarak bizimle en hızlı şekilde iletişim kurabilirsiniz.