Slayt1
Slayt1
Slayt2
Slayt2
Slayt3
Slayt3
Slayt4
Slayt4
oda termostatı
oda termostatı
previous arrow
next arrow

İzmir Klima Servisi, İzmir’de her türlü marka ve modeldeki klimalarınız için, klima arıza, klima montaj, klima bakımı, klima sökme – takma, klima tamir, klima gaz dolumu, klima özel teknik servis hizmeti için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1 Yıl Garantili Orijinal Yedek Parçalar Uygun Fiyatlarla Profesyonel İşçilik. Evinizde ya da İş Yerinizde İzmir Teknik Isıtma Soğutma İklimlendirme olarak, 10 Yıllık Teknik Servis Tecrübemiz ile Klima Tamir, Bakım, Onarım, Özel Teknik Servis Hizmetimiz İzmir’in Tüm Bölgelerinde size bir telefon kadar yakın!

Klimalarda verimlilik ve tasarruf için dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Bunlar;

 • Filtre değişimi
 • Gaz ölçümü
 • İç panel temizliği
 • Dış panel temizliği
 • Fan kontrolleri

Tüm bu bakım çalışmaları klimanızın daha verimli ve enerji konusunda oldukça tasarruflu olmasını sağlar. Sunmakta olduğumuz teknik servis hizmetleri;

 • Klima Montaj
 • Klima Sökümü
 • Klima Bakım – Temizlik
 • Klima Tamir – Onarım
 • Klima Arıza ve ekipman değişimi
 • Klima Gaz Basma

Klima Arızası neden olur ?

Klima arızası bir çok sebepten kaynaklanıyor olabilir. Takılı olduğu prizdeki enerji kesintisi, enerji kablosu arızası. Klimanın ana kartında sorun olabilir. Arıza klimanın kondansatöründe olabilir. Klimanın on-off anahtarı arızalı olabilir. Klimanın display kartı arızalı olabilir. Klimanın sensöründe sorun olabilir. Klimanın gazı eksik olabilir. Klima dış ünite kartı arızalı olabilir.

Klima Arıza Çeşitleri

Klima çalışmıyor,
Klimanın fan motoru çalışıyor ama klima ne ısıtıyor ne de soğutuyor,
Klima sigorta attırıyor,
Klima dış ünite devreye girmiyor,
Klima her zamankinin aksine yüksek sesle çalışıyor,
Klima dış ünite devreye girmiyor,
Klima kapasitör arızası gösteriyor,
Klima iç ünite çalışıyor dış ünite çalışmıyor…

Klimanız mı arızalandı?

İzmir ilinin her bölgesine klima arıza, klima bakım, klima montaj ve klima teknik servis konularında hızlı ve güvenilir profesyonel ekibimiz ile hizmet vermekteyiz.

Klima Arızalarının Sebepleri

En yaygın klima arızları genellikle yanlış kullanımdan kaynaklanmaktadır. Diğer unsurlar ise genellikle klimanın yanlış montaj edilmesi, kötü servis ve yetersiz klima bakımı yapılmasıdır. Niteliksiz servis teknisyenlerinin kurulum sırasındaki tecrübesizliği mevcut sorunları daha da kötüleştirmekte çözüm bulmak yerine daha büyük sorunları beraberinde getirmektedir.

İzmir’de tüm klima arıza ve sorunlarınızda güvenilir bir klima tamircisi arıyorsanız bize ulaşın.
0532 200 21 26 – 0232 278 4 456 – 0850 840 21 29

Klima Yetersiz Bakımları

Filtrelerin ve klima bobinlerinin kirlenmesine izin verirseniz, klimanız düzgün çalışmaz kompresör veya fanların zarar görme ihtimali çok yüksek olur.

Klima Arıza Sensör Sorunları

Klimalar, kontrol panelinin arkasında bulunan ve evaporatif bobin içine giren havanın sıcaklığını ölçen bir termostat sensörüne sahiptir. Sensör yerinden çıkarılırsa klima sürekli olarak dönebilir veya düzensiz davranabilir. Sensör bobine yakın olmalı ama ona değmemelidir, yerini tutan kablo dikkatlice bükülerek konumu ayarlanır.

Klima Çalışma Prensibi

Klimalar, buzdolabınız ile aynı çalışma prensibi ve temel bileşenleri kullanır. Kompresör olarak adlandırılan bir pompa evaporatör kondansatör arasındaki ısı transferini harekete geçirir. Pompa soğutucuyu bobinlerdeki boru ve süzgeçlerden geçirir.

Sıvı soğutucu iç ortam buharlaştırıcı serpantininde buharlaşarak iç ortam havasını ısıtarak soğutur. Sıcak soğutucu gaz kondansatöre açık havada sıvıya geri dönerek ısıyı kondanserin metal boru ve yüzgeçleri üzerinden akan dış havaya bırakarak pompalanır.

WhatsApp chat başlat
1
İzmir Teknik, Whatsapp'da!
izmir teknik
Merhaba, Whatsapp sohbeti başlatarak bizimle en hızlı şekilde iletişim kurabilirsiniz.