Slayt1
Slayt1
Slayt2
Slayt2
Slayt3
Slayt3
Slayt4
Slayt4
oda termostatı
oda termostatı
previous arrow
next arrow

İzmir kombi teknik servis, her marka ve model kombi için arıza, tamir, temizleme, bakım, onarım, petek temizliği işlemlerini en uygun fiyatlarla yapmayı amaçlayan özel teknik servis hizmetidir.

İzmir’de tüm kombi arıza ve sorunlarınız için güvenilir bir kombi tamircisi arıyorsanız İzmir Teknik Isıtma ve Soğutma size bir telefon kadar yakın!
0532 200 21 26 – 0232 278 4 456 – 0850 840 21 29

* Kombilerinizin kontrollerini doğru şekilde çalıştığından emin olmak için kontrol ederiz.

* Korozyon ve sızıntılar için kontrol edeceğiz.

* Gaz basıncını kontrol edeceğiz.

* Parçaları temizleyeceğiz (testler ihtiyaç duyduğunu gösteriyorsa).

* Gövdeyi tekrar açacağız ve mühürleri kontrol edeceğiz.

* Kombinizin güvenliğiyle ilgili bir kontrol listesi ile sizi bırakacağız.

Her markaya ait kombileriniz için ( yoğuşmalı – yoğuşmasız ) bakım onarım hizmeti veren kombi teknik servis firmalarının güvenilir olması çok önemlidir. Kombilerinizde oluşabilecek herhangi bir arıza elektrik faturalarınızın olduğundan daha yüksek gelmesine sebep olabilir.

Kombilerinizin periyodik bakımlarını aksatmadığınız sürece hem tasarruf olarak hem de performans olarak oldukça karlı çıkarsınız. Kombiler zamanla su akıtma gibi sorunlar çıkarırlar. Ve bu tedavi edilmediğinde daha büyük arızalara sebep olabilir.

Satın almak istediğim kombi evime uygun mu?

Bu sorunun en doğru yanıtı, evimiz hakkında küçük bir araştırmayla sahip olabileceğimiz bilgilerde saklı. Evinde kombi bulunan ve kullandığı modelden oldukça memnun kalan bir yakınınızdan aldığınız tavsiyeler, sizin için pek de geçerli olmayabilir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, her eve göre değişen ihtiyaçlar, farklı kombi kapasitelerinin incelenmesini gerektiriyor.

Kombi

Yoğuşmalı Kombi, normal kombilerin aksine, doğalgazın üst ısıl değerine göre çalışmakta olup 1 m³ doğalgazdan 9200 kcal enerji sağlayarak harcanan doğalgaz aynı olduğu halde 950 kcal / m³ daha fazla enerji elde etmektedirler. Bu enerjiyi de atık gazın içindeki su buharını yoğuşturarak ortaya çıkarırlar.

Günümüzde doğalgazı olan şehirlerin bireysel ısınma ve sıcak su temini için kullanılan kombi cihazları bakımlarının yapılması avantajlarını da beraberinde getirir.

Kombi bakımının avantajları da şu şekilde sıralayabiliriz.

*Can güvenliği

*Mal güvenliği,

*Enerji tasarrufu,

*Kombi sisteminde oluşacak arızaları önceden tespit edilip, daha yüksek maliyetli arızalara sebebiyet verilmemesi.

*Kombi ömrünün uzaması için;

Genellikle kombi bakımı kullanıcılar doğalgaz tasarrufu açısından düşünmektedirler. Kombi bakımı yaptırdıktan sonra doğalgaz faturasında fazla bir değişiklik olmadığını görünce kombi bakımının faydalı olmadığı kanaatine varırlar. Bu kesinlikle yanlıştır.

WhatsApp chat başlat
1
İzmir Teknik, Whatsapp'da!
izmir teknik
Merhaba, Whatsapp sohbeti başlatarak bizimle en hızlı şekilde iletişim kurabilirsiniz.