Slayt1
Slayt1
Slayt2
Slayt2
Slayt3
Slayt3
Slayt4
Slayt4
oda termostatı
oda termostatı
previous arrow
next arrow

Hangi klimayı almalıyım?

Hangi klimayı almalıyım? sorusunun cevabı, aslında hangi özelliklerde klimanın sizlere yeterli geleceğini bilmektir. Yaz aylarının olduğu kadar kış aylarının da ihtiyacıdır klima. Hem ısıtma, hem soğutma konusunda en başarılı olan ürünler tercih edilmelidir. Siz de klima almak istiyorsanız ve bu konuda kafanız karışık ise doğru yerdesiniz. Hangi klima daha az elektrik yakıyor, yada hangi klima daha dayanıklı?

Klima Alırken nelere Dikkat etmelisiniz?

  1. Klima almadan önce klimanız için belli bir bütçe belirlemelisiniz. Bütçenizi sarsmayacak ama aynı zamanda iyi bir klima tercih etmelisiniz.
  2. Tercih ettiğiniz klimanın hem performansı ve yıllarca arıza sorun çıkarmadan çalışması çok önemli. Bazı klima fiyatları sizlere fazla gelebilir. Ama şunu unutmamak gerekir ki performansı oldukça yüksek bu klimalar performans ve elektrik sarfiyatı açısından oldukça memnun edici sonuçlar verir.
  3. Bu yüzden alacağınız klimanın fiyatı ne çok yüksek nede çok düşük olmalı.
  4. Bazı klimalar ısıtma bazıları ise soğutma konusunda çok iyidirler. Bu yüzden öncelikle en çok hangi mevsimde klima kullanacağınızı belirmeniz gerekir. Her ikisinde de performansı yüksek olan bir cihaz biraz daha pahalı olabilir.

Klimanın Enerji Değeri

Klimanın enerji değeri doğru seçilmelidir. A sınıfı modeller hatta A+++ sınıfı İnverter klimalar enerji tasarrufu açısından yüzünüzü güldürecektir.

 

 

WhatsApp chat başlat
1
İzmir Teknik, Whatsapp'da!
izmir teknik
Merhaba, Whatsapp sohbeti başlatarak bizimle en hızlı şekilde iletişim kurabilirsiniz.